اشتراك مطالب
اشتراك مطالب

امروزه استفاده از مواد مخدر در جوامع مختلف و در گروه هاي سني جوان و نوجوان شيوع بسيار زيادي پيدا كرده است . هروئئين يكي ار مواد مخدر بسيار گران است و به همين دليل در بين عامه مردم رواج ندارد ولي با اين افراد بسيار زيادي هستند كه دچار اعتياد به هروئين مي شوند . 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، هروئين به صورت استنشاقي و تزريق وريدي استفاده مي شود و با مصرف هروئين اضطراب فرد كم شده و حالت سرخوشي به او دست مي دهد و همين احساس باعث اعتياد فرد به هروئين مي شود . 

مصرف هروئين خطرات زيادي دارد كه مرگ ، ابتلا ابه ايدز و تباهي زندگي فقط بخشي از اين خطرات هستند . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/582/اعتياد-به-هروئين.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۱:۰۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

اوتيسم يكي از اختلالات رشدي در دوران كودكي مي باشد كه به تعاملات اجتماعي كودكان آسيب مي زند ، روش پكس يكي از روش هايي درماني براي اختلال اوتيسم مي باشد كه تعاملات اجتماعي اين كودكان را تقويت مي كند و اين كودكان از طريق تصوير با يكديگر ارتباط برقرار مي كنند . 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، روش پكس شامل 6 مرحله است و روشي است كه كودك اوتيسم مي تواند از طريق عكس با ديگران ارتباط برقرار كند به عبارتي روش پكس زبان مشترك كودك و والد است . روش پكس براي درمان كودكان اوتيسم به اين صورت عمل مي كند كه تعاملات اجتماعي اين كودكان را بهبود مي بخشد . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/574/درمان-اوتيسم-با-روش-پكس.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۱:۴۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

فرزندپروري رويكردي است كه به والدين كمك مي كند كودكاني سالم و با اعتماد به نفس داشته باشند . به عبارتي فرزندپروري مجموعه اي از دانش و مهارت هاي كودكان به روشي سازنده است . شما براي رسيدن به اين هدف بايد پدر و مادري مثبت و سازنده باشيد . 

به بيان سايت مشاوره رانشناسي تلفني فيليا ، برقراري نظم قاطع يكي از اصول مهم فرزندپروري است كه به اين معناست كه شما بايد يك اصول انظباطي در خانه داشته باشيد و به فرزندانتان بياموزيد كه پيامد رفتارشان را بپذيرند . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/576/اصول-فرزندپروري.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۶:۲۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

خانواده نقش بسيار زيادي در بروز اختلالات رفتاري در كودكان دارند و نقش خانواده در بروز اختلالات رفتاري در كودكان بسيار پر زنگ است ، به عبارتي خانواده تعيين كننده سلامت رواني كودكان مي باشند . اگر شما هم به قشقرق ها و گريه هاي فرزندتان با برآورده كردن خواسته اش پاسخ مي دهيد شما داريد به او ياد مي دهيد كه با داد زدن مي تواند به خواسته اش برسد .  

به بيان سايت مشاوره و راهنمايي فيليا ، انتظارات غير واقع بينانه نيز يكي ديگر از مواردي است كه نشان دهنده نقش خانواده در رفتارهاي كودكان است . اگر از ميزان توانايي هاي فرزندتان برداشت درستي نداشته باشيد به اندازه توانايي اش از او انتظار نخواهيد داشت و مانع پيشرفت او مي شويد . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/577/نقش-خانواده-در-بروز-اختلالات-رفتاري-كودكان.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۹:۰۴ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

با توجه به پيچده شدن جامعه امروزي نوع روابط و نوع مشكلات انسان نيز تغيير زيادي پيدا كرده است و نقش روانشناسان در حل اين مشكلات بسيار پر رنگ تر از قبل شده است و ضرورت استفاده از روانشناس بيشتر احساس مي شود . كمك گرفتن از يك روانشناس باعث مي شود را بسياري از مشكلات را بتوان به درستي مديريت كرد . روانشناسان و مشاوران به شما كمك مي كنند در مواقع حساس و حياتي بهترين تصميم را بگيريد  و دچار اشتباه نشويد . 

روانشناسي حوزه بسيار حساسي است و نمي توان براي مشاوره گرفتن به هر شخصي اعتماد كرد ، در حال حاضر به جز مشاوره حضوري شما مي توانيد از منايع ديگري مانند مشاوره تلفني و سايت هاي معتبر نيز اطلاعات روانشناسي كسب كنيد و سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا يكي از اين سايت هاي معتبر است كه اطلاعات دقيق علمي را در اختيار شما مي گذارد . 

سايت راهنمايي و مشاوره تلفني فيليا سايت معتبري است كه اطلاعات دقيقي را در حوزه اختلالات رواني ، روانشناسي كودك ، روانشناسي فردي ، روانشناسي  زوجي ، روانشناسي  قبل از ازدواج ، مشاوره جنسي و مشاوره اعتياد در اختيار شما مي گذارد و شما مي توانيد با خيال راحت از اطلاعات اين سايت استفاده كنيد و اين موارد به شما مي گويد كه چرا سايت مشاوره روانشناسي فيليا را انتخاب كنيد .  

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/581/چرا-سايت-روانشناسي-فيليا-را-انتخاب-كنيم-؟.html

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۸:۲۱ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

بازنشستگي به معني كناره‌گيري از ادامه شغل در اثر بالا بودن سن و گاه در اثر بيماري و ازكارافتادگي است .  برنامه ريزي براي دوران بازنشستگي خيلي مهم است دارد چون در دوره بازنشستگي درآمد فرد كم مي شود . بهتر است آمادگي براي دوران بازنشستگي با اولين حقوقي كه فرد دريافت مي كند صورت گيرد .

به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا ، از عناصر مهم برنامه ريزي براي دوره بازنشستگي مي توان به وضعيت مالي ، تندرستي

تنظيم نقش ، محل زندگي ، فعاليت هاي اوقات فراغت و بيمه سلامتي اشاره كرد . 

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :
 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۸:۵۰ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

طلاق از مهم ترين پديده هاى حيات انسان است . طلاق يك پديده روانى است ، زيرا به تعادل روانى نه تنها دو انسان ، بلكه فرزندان ، دوستان ، بستگان و نزديكان آنها اثر مى گذارد .در واقع طلاق يكي از اتفاقات سخت براي هر انساني است ، حتي اگر يك زوج زندگي سختي داشته باشند باز هم طلاق گرفتن آنها را غمگين مي كند . انواع جدايي وجود دارد كه در ادامه بيان مي شود .

به نقل از سايت روانشناسي اجتماعي فيليا ، از موارد انواع طلاق در روانشناسي مي توان به طلاق عاطفي ، طلاق قانوني ، طلاق اقتصادي و طلاق اجتماعي اشاره كرد . در مورد انواع طلاق مي توان گفت  اولين مرحله فرايند طلاق ، طلاق عاطفي است و مهم ترين عامل خطر براي نظام خانواده است .

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/466/انواع-طلاق.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۵:۲۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

رابطه جنسي براي ادامه رابطه زناشويي بسيار مهم مي باشد . در رابطه جنسي توجه به نيازهاي طرف مقابل اهميت زيادي دارد . 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي فيليا براي داشتن رابطه جنسي سالم رعيات بهداشت جنسي و جسمي اهميت زيادي دارد مانند دوش گرفتن ، مسواك زدن ، عطر زدن و ... هم چنين براي داشتن رابطه زناشويي سالم معشقه طولاني مدت نيز اهميت دارد ، معاشقه كمك مي كند زوجين رابطه جنسي شان را با آمادگي بيشتري انجام دهند . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/578/رابطه-جنسي-سالم.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۳:۳۶ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

علم روانشناسي علمي بسيار گسترده است و ديدگاه هاي مختلفي در آن وجود دارد . امروزه روانشناسي رشد زيادي كرده است و شاخه هاي روانشناسي بسيار گسترده و تخصصي شده اند . هر رويكردي در روانشناسي به طور اختصاصي به يك موضوع مي پردازد و شما اگر بخواهيد وارد اين رشته شويد يا اينكه از خدمات روانشناسي استفاده كنيد بهتر است از شاخه هاي مهم روانشناسي اطلاع داشته باشيد و بتوانيد انتخاب آگاهانه اي داشته باشيد . 

به استناد سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، روانشناسي به شاخه هاي زير تقسيم مي شود : 

 

  • روانشناسي زيست گرا 
  • روانشناسي آزمايشگاهي
  • روانشناسي رشد
  • روانشناسي سازماني و مهندسي
  • روانشناسي تحصيلي و تربيتي
  • روانشناسي باليني و مشاوره اي 
  • روان شناسي اجتماعي و شخصيت 
 
براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 
 
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۶:۱۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]


طلاق از مهم ترين پديده هاى حيات انسان است . طلاق يك پديده روانى است ، زيرا به تعادل روانى نه تنها دو انسان ، بلكه فرزندان ، دوستان ، بستگان و نزديكان آنها اثر مى گذارد . يكي از آسيب هاي طلاق تاثير طلاق بر فرزندان دختر است . 
به نقل از سايت روانشناسي اجتماعي فيليا ، از موارد آثار طلاق بر فرزندان دختر مي توان به افسردگي ، وسواس ، طرد ، اضطراب ، روسپيگري ، افكار خودكشي ، فرار از خانه ، احساس بلاتكليفي ، بي قراري ، سوءظن ، لجبازي ، گوشه گيري و ... اشاره كرد با اين وجود پيامد طلاق بر فرزندان دختر كمتر از آثار طلاق بر فرزندان پسر است . 
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :

 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/700/تاثير-طلاق-بر-فرزندان-دختر.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۸:۳۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب