اشتراك مطالب
اشتراك مطالب


بسياري از افراد درباره لحظه مرگ و جان دادن صحبت هايي را شنيده ايم و فرا رسيدن آن لحظه و اتفاقاتي كه قرار است برايمان پيش آيد ،  وحشت داريم . تاثير مرگ والدين روي خواهر برادر ديگر باعث مي شود كودك احساس آسيب پذيري و پيوند عاطفي كه با فرد فوت شده داشته است قطع مي شود .
به نقل از سايت روانشناسي كودك فيليا ، مي توان گفت واكنش كودكان به مرگ عزيزان باعث مي شود آن ها احساس عدم امنيت ، مشكلات خواب ، پرخاشگري ، اضطراب و افسردگي كنند . در واقع تاثير مرگ والدين روي فرزندان اگر سن كودك كم باشد كودك گمان مي كند والدين از روي عصبانيت او را رها كرده اند .
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/432/واكنش-كودكان-به-مرگ-عزيزان.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۵:۴۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]


ازدواج به عنوان سنتي پسنديده در تمامي جوامع در طول تاريخ از جايگاه خاصي برخورداربوده است . شروع زندگي مشترك روزنه اي بر ارضاي نيازهاي زيستي ، رواني و اجتماعي مي باشد ، با اين حال بنا به دلايل متعدد امروزه بسياري از ازدواجها به طلاق منجر مي شود . چون ممكن است اين افراد داراي انگيزه هاي نامناسب براي ازدواج باشند .
به نقل از سايت آموزش مهارت هاي زندگي فيليا ، مي توان گفت انواع انگيزه هاي غلط براي ازدواج شامل انگيزه ثروت ، اجباري ، دستيابي به امتيازات ، منفعتي ، ترحم ، تهديد ، ترس است . بيشترين مشكل انگيزه هاي غيرمنطقي براي ازدواج به علت اين است كه فرد با هدف تغيير طرف مقابل اقدام به ازدواج مي كند . 
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/431/انگيزه-هاي-نامناسب-براي-ازدواج-.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۷:۲۷ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]


يائسگي يكي از دوره‌هاي طبيعي زندگي اغلب زنان است كه در آن قاعدگي براي هميشه متوقف مي‌گردد و آنان ديگر قادر به بچه دار شدن نخواهند بود . در واقع در تعريف يائسگي مي توان گفت يائسگي يعني پايان ظرفيت توليد مثل زنان براي هميشه است . 
به نقل از سايت مشاوره خانواده فيليا ، در مورد اين كه فرايند يائسگي چيست ، مي توان بيان كرد در اين زمان تخمدانها به ميزان كمتري هورمونهاي زنانه ، به خصوص استروژن را ترشح كرده و سبب بروز علائم يائسگي مي‌شوند. درابتدا قاعدگي نامرتب شده و سپس به‌طور كامل قطع مي‌شود . زناني كه به مدت يك سال عادت ماهيانه نداشته باشند يائسه محسوب مي‌شوند . بعد از يائسگي خطر ابتلا به مشكلاتي مانند پوكي استخوان ، بيماري‌هاي قلبي وعروقي ، بي‌اختياري ادرار، كم شدن ترشحات زنانه و افسردگي افزايش مي‌يابد .
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/430/يائسگي-چيست.html]

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۴:۰۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]


خشونت عليه زنان به معناي اعمال هر رفتار خشن وابسته به جنسيت است كه موجب آسيب شده و يا با آزار جسمي ،‌ جنسي  ، رواني،‌ ضرر و يا رنج زنان همراه باش د. يكي از رايج‌ترين انواع خشونت عليه زنان ،‌ خشونت خانگي است . كه از آن به همسر آزاري نام برده مي شود و شامل انواع همسرآزاري است . 
به نقل از سايت روانشناسي اجتماعي فيليا ، مي توان انواع سوء رفتار با همسر را شامل بد رفتاري جنسي ، رواني ، جسمي ،  مالي و  اجتماعي  را دانست . و در ميان انواع بدرفتاري با همسر آمار بد رفتاري جسمي از همه بيشتر است .
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/429/انواع-همسر-آزاري.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۵:۱۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]


همسرآزاري يكي از انواع خشونت هاي خانگي است .  در توضيح اين مسئله كه همسر آزاري چيست مي توان گفت . تعريف بدرفتاري با همسر شامل هر گونه عمل خشن شـوهر عليـه زن را كـه باعث آسيب جنسي ، رواني ، جسمي مالي و اجتماعي در او مي شود .  برخي مردان براي اينكه در خانه قدرت اول باشند و همسرشان مجبور به اطاعت از آنها باشد، او را از نظر مالي در مضيقه قرار مي‌دهند . محدود كردن روابط اجتماعي زن و اسير كردن او در چهار ديواري خانه و جلوگيري از ارتباط او با افراد خانواده،‌ فاميل و اجتماع‌ هم از مصاديق همسرآزاري هستند ..
به نقل از سايت روانشناسي اجتماعي فيليا ، با توجه به اين كه شيوع همسر آزاري در تمام زمان ها و جوامع وجود داشته است متاسفانه در جوامع امروز با وجود فضاي به ظاهر طرفدار حقوق زنان رو به افزايش است .
براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد به لينك زير مراجعه كنيد   :

 

wwwheyvafamily.com/web/articles/view/428/همسر-آزاري-چيست.html

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۱:۲۹ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

هذيان باور غلطي است كه فرد در مورد حقايق دارد و به هيچ وجه غلط بودن آن را نمي پذيرد . هذيان ها در تعدادي از اختلالات رواني مانند اسكيزوفرني وجود دارند ولي ممكن است بدون وجود اختلال نيز فرد هذيان داشته باشد . 

به گفته سايت مشاوره روانشناسي فيليا ، انواع هذيان شامل موارد زير مي باشد : 

 

  1. هذيان خود بزرگ بيني 
  2. هذيان كنترل 
  3. هذيان نيست گرايي
  4. هذيان گزند و آسيب
  5. هذيان فقر 
  6. هذيان خيانت
  7. تزريق فكر 
  8. ربايش فكر 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/594/هذيان-و-انواع-آن.html

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۵:۰۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

خيانت يكي از اتفاقات تلخي است كه براي يك زندگي مشترك مي تواند بيفتد ولي با اين حال ميزان آن روز به روز در حال افزايش است . خيانت انواع مختلفي دارد مانند خيانت عاطفي ، خيانت جنسي ، خيانت مجازي و ... خيانت جنسي زماني اتفاق مي افتد كه مرد يا زن فقط براي ارضاي نيازهاي جنسي وارد رابطه با شخص ديگري مي شود بدون اينكه از قبل احساس خاصي به فرد داشته باشد . 

به استناد سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، دليل خيانت جنسي در مردان بيشتر نارضايتي جنسي و مشل در برقراري ارتباط با همسر است . نارضايتي زناشويي علت مهمي است كه دير يا زود مرد و زن را به طرف خيانت سوق مي دهد . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/593/خيانت-جنسي.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۱:۱۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

امروزه استفاده از مواد مخدر در جوامع مختلف و در گروه هاي سني جوان و نوجوان شيوع بسيار زيادي پيدا كرده است . هروئئين يكي ار مواد مخدر بسيار گران است و به همين دليل در بين عامه مردم رواج ندارد ولي با اين افراد بسيار زيادي هستند كه دچار اعتياد به هروئين مي شوند . 

به بيان سايت مشاوره روانشناسي تلفني فيليا ، هروئين به صورت استنشاقي و تزريق وريدي استفاده مي شود و با مصرف هروئين اضطراب فرد كم شده و حالت سرخوشي به او دست مي دهد و همين احساس باعث اعتياد فرد به هروئين مي شود . 

مصرف هروئين خطرات زيادي دارد كه مرگ ، ابتلا ابه ايدز و تباهي زندگي فقط بخشي از اين خطرات هستند . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/582/اعتياد-به-هروئين.html

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۵:۲۲ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

يكي يكي از انواع اختلالات رواني مي باشد كه تاثير زيادي روزي زندگي روزمره ما مي گذارد و حتي مي تواند بيماري هاي جسمي و رواني زيادي را ايجاد كند ، حتما شما نيز تا كنون تجربه اضطراب را داشته ايد ولي آيا شما مي توانيد خودتان اضطرابتان را كنترل كنيد ؟ تا كنون سعي كرده ايد چنين كاري انجما دهيد ؟ براي خودكنترلي اضطراب راه هاي زيادي وجود دارد كه مي توانيد از آها استفاده كنيد مانند ورزش ، يوگا ، مراقبه ، تمرين هاي شناختي و ... اما به بيان سايت مشاوره روانشناسي فيليا ده مرحله وجود دارد كه اگر آنها را ناجام دهيد مي توانيد تا حد زيادي خودتان اضطرابتان را كنترل كنيد و اولين قدم فرار نكردن از اضطراب و مواجه شدن با آن است . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/589/خودتان-اضطرابتان-را-كنترل-كنيد.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۰:۳۳ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]

عصبانيت يكي از رفتارهاي انساني است كه اگر كنترل نشود تبديل به پرخاشگري و خشونت مي شود و باعث صدمه زدن به ديگران مي شود . علل پرخاشگري مي تواند زياد باشد ولي ناكامي و خشم يكي از دلايل مهم آن مي باشد . ناكامي يكي از عوامل اجتماعي پرخاشگري مي باشد به اين معني كه اگر چيزي مانع رسيدن فرد به خواسته اش شود فرد دچار احساس ناكامي مي شود . 

به بيان سايت راهنمايي و مشاوره فيليا ويژگي هاي شخصيتي مانند خودشيفتگي و تكانشي بودن نيز باعث پرخاشگري مي شود . مثلا افراد تكانشي خيلي زور و بدون فكر تصميم مي گيرند و قادر به كنترل درست هيجانات خود نيستند و تمانشي بودن يكي از عوامل فردي پرخاشگري محسوب مي شود . 

 

براي مطالعه متن كامل مقاله روي لينك زير كليك كنيد : 

 

www.heyvafamily.com/web/articles/view/587/علل-پرخاشگري.html

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۷:۱۵ ] [ sevda ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 0
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب